Historia firmy

Historia firmy

W 1998 roku powstała firma Ma-Vi Trade w mieście niedaleko Mediolanu, Piacenza. Już od pierwszych lat, dzięki determinacji i stanowczości Marii Rosarii Maestri, Ma- Vi cieszyła się zainteresowaniem wśród włoskich i zagranicznych klientów. Pierwotny interes z działu drewna (sprowadzanie palików do winnic z Polski do Włoch, aktualny do dziś) zaprowadził Panią Rosarię do Polski. Od 20 lat poznaje ona nasz kraj a wraz z rozwojem działu żywnościowego naturalnym procesem ekspansyjnym było otworzenie firmy w Polsce.

W 2004 roku narodziła się firma Za.Ma i od tamtej pory importuje i dystrybuuje orginalne włoskie produkty spożywcze w tym także wino. Nasz asortyment obejmuje przede wszystkim sery: Grana Padano, Parmigiano Reggiano, mozzarella, ricotta itd.; wędliny: prosciutto, salami; mąki, pasta, octy, sosy, włoskie produkty wegańskie oraz szeroką gamę białych i czerwonych win. Od niedawna, oprócz działalności sprzedażowej, Za.Ma zapewnia także swoim klientom skomponowanie karty win do swojej restauracji.

8 lat potem, a dokładnie w 2012 roku, powstała Ro. Alma która od razu przejęła połowę obowiązków starszej siostry Za.M-y.

Na dzień dzisiejszy obie firmy współpracują korzystając z magazynu w Ożarowie Mazowieckim (Warszawa). Co je różni? Podział obowiązków: Za.Ma zajmuję się sprzedażą win, Ro.Alma zaś koncentruje się na promowaniu atykułów żywnościowych.

Ro.Alma współpracuje ze znanymi i sprawdzonymi producentami włoskimi takimi jak: Ristoris, Clai, Carlo Manzella, Igor, Granoro, co zapewnia wysoką jakość naszych produktów made in Italy, natomiast Za.Ma ma bezpośredni kontakt z winnicami: Minini, Endrizzi, Antica Cantina.

Od lat dbamy o dobro klienta i zapewniamy profesjonalną obsługę na terenie całego kraju. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną jak i hurtową. Dzięki prężnemu zespołowi zamówienia odbierane są w każdy dzień a towar dostarczamy już w następny dzień roboczy.

Zapraszamy serdecznie do współpracy!