Historia firmy

W 1998 roku, na północy Włoch, niedaleko Mediolanu w mieście Piacenza, powstała firma Ma-Vi Trade. Już od pierwszych lat, dzięki determinacji i stanowczości Marii Rosarii Maestri, Ma- Vi cieszyła się zainteresowaniem wśród włoskich i zagranicznych klientów. Pierwotny interes z działu drewna (sprowadzanie palików do winnic z Polski do Włoch, aktualny do dziś) zaprowadził Panią Rosarię do Polski. Od 20 lat poznaje ona nasz kraj a wraz z rozwojem działu żywnościowego naturalnym procesem ekspansyjnym było otworzenie firmy w Polsce.

Polska firma Za. Ma

W 2004 roku narodziła się firma Za.Ma w celu importowania i dystrybucji orginalnych włoskich produktów spożywczych oraz win. W asortymencie znajdują się przede wszystkim sery: Grana Padano, Parmigiano Reggiano, mozzarella, ricotta itd.; Z wędlin najczęściej zamawiane są: prosciutto crudo (szynka surowa), prosciutto cotto (szynka gotowana) i salami. Dodatkowo dłynne włoskie produkty jak; mąki, makarony, octy, sosy i oliwa z oliwek. W naszym asortymencie posiadamy rónież włoskie produkty wegańskie oraz szeroką gamę białych i czerwonych win. Od niedawna, oprócz działalności sprzedażowej, Za.Ma zapewnia także swoim klientom skomponowanie karty win do swojej restauracji.

Polska firma Ro. Alma

8 lat później, a dokładnie w 2012 roku, powstała Ro. Alma która od razu przejęła połowę obowiązków starszej siostry Za.M-y.

Na dzień dzisiejszy obie firmy współpracują korzystając z magazynu w Ożarowie Mazowieckim (Warszawa).

Co je różni? Podział obowiązków:

  • Za.Ma zajmuję się sprzedażą win
  • Ro.Alma zaś koncentruje się na promowaniu atykułów żywnościowych.

Ro.Alma współpracuje ze znanymi i sprawdzonymi producentami włoskimi takimi jak: Ristoris, Clai, Carlo Manzella, Igor, Granoro, co zapewnia wysoką jakość naszych produktów made in Italy, natomiast Za.Ma ma bezpośredni kontakt z winnicami: Minini, Endrizzi, Antica Cantina.

Od lat dbamy o dobro klienta i zapewniamy profesjonalną obsługę na terenie całego kraju. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną jak i hurtową.

Dzięki prężnemu zespołowi zamówienia odbierane są w każdy dzień a towar dostarczamy już w następny dzień roboczy.

Zapraszamy serdecznie do współpracy!

Ro. Alma Eccelenze Italiane – dystrybucja włoskich produktów spożywczych

AKTUALIZACJA PAŹDZIERNIK 2018

Informujemy, że dnia 18 października 2018 roku nastąpiło połączenie spółek Za. Ma Wine & Food Sp. z o. o. i Ro. Alma Sp. z o. o.

Cały majątek spółki Za.Ma Wine & Food (Spółki Przejmowanej) został przeniesiony na spółkę Ro.Alma Sp. z o.o. (Spółka Przejmująca)

Z dniem połączenia Spółka Przejmująca z mocy prawa wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki Spółki Przejmowanej.

W konsekwencji, Ro. Alma Sp. z o. o. będzie kontynuować działalność prowadzoną dotychczas przez Za. Ma Wine & Food Sp. z o. o. oraz przejmie zobowiązania Za. Ma Wine & Food Sp. z o. o. istniejące w dniu połączenia, w szczególności wynikające z zawartych przez tę spółkę umów.

Jesteśmy przekonani, że czerpiąc z najlepszych praktyk i doświadczeń obu organizacji oraz korzystając z synergii wynikającej z integracji podmiotów, będziemy mogli dostarczać Państwu usługi o jeszcze wyższej efektywności i jakości.